A megadott információk alapján kezeletlen csapvizet nem fogyaszt, viszont ebben az esetben sem zárható ki, hogy a fogyasztott kezelt vízben van ólom. Ugyanis fontos tudni, hogy ezek a kisberendezések nem biztos, hogy megbízhatóan alkalmazhatóak ólom eltávolítására. Amennyiben az Ön esetében várható, hogy a csapvízben jelentős az ólomtartalom (az ólom jellemzően a régi - elsősorban az 1945 előtt, kisebb részben az 1975-ig épült - épületek belső hálózatában még esetlegesen meglévő ólomcsövekből kerülhet az ivóvízbe), javasolt megvizsgáltatni a csapvíz, illetve a kezelt víz ólomtartalmát is.

A háztartási (pl. felmosás, mosogatás, szobanövények locsolása), illetve egyéb, higiénés célú (pl. fürdés, kézmosás, fogmosás) vízhasználat szempontjából az ivóvíz ólomtartalma nem jelent kockázatot, ilyen célokra a víz használható. Ugyanakkor étel/italkészítésre nem javasolt!

Tájékoztatjuk, hogy az otthoni ivóvíz utótisztító kisberendezések alkalmazásának is vannak hátrányai, kockázatai. Az ezzel kapcsolatos tájékoztatóink az alábbi linkeken elérhetők: Csapvíz vagy tisztított víz

Tények és tévhitek a víztisztítókról

Minden, amit tudni kell a víztisztítókról

Az ivóvízbiztonsági engedéllyel rendelkező termékek listája itt elérhető:

Közegészségügyi Laboratóriumi Főosztály

A csapvíz ólomtartalmának eltávolítási hatékonyságára vizsgált víztisztító kisberendezések listája itt található:

Tajekoztatok

További információ olvasható a témáról az alábbi linkeken:

Plakátok

Közegészségügyi Laboratóriumi Főosztály

pojekt logo

Készült az EFOP-1.8.0-VEKOP-17-2017-00001
„Egészségügyi ellátórendszer szakmai módszertani fejlesztése”
kiemelt projekt keretében.

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

facebooktwitterrss

sz2020 also infoblokk