Fejlesztési cél: A diák felismeri magán és megnevezi a láz, torokfájás, nátha, torokgyulladás, megfázás, hasmenés, hányás tüneteit. Mivel ismeri leggyakoribb okait, képes a megfelelő viselkedésre, kezelésükre. Megérti a betegség kialakulásának folyamatát, a megelőzés fontosságát és azt, hogy saját maga mit tud tenni a fertő betegségek elkerülése érdekében. Tudja, hogy az influenza ellen védőoltással tudunk védekezni. Tudatosul a diákban, hogy az egészség nem csupán a testi egészséget jelenti, hanem a lelki egészségünk megőrzése, ápolása is hozzá tartozik. Ismeri a kisebb sebek ellátásának alapjait és azt magán vagy társán képes alkalmazni; tudja, hol található az iskolai elsősegély csomag, tartalmát ismeri. Tud felnőtt segítséget hívni, továbbá fel tudja hívni a mentőket és el tudja mondani, mi történt. 
1. Foglalkozásterv: Mi történik velem? - influenza, nátha, megfázás, torokgyulladás és kezelésük Témakörök: Torokfájás, megfázás és egyéb gyermekkorban gyakran előforduló (felső légúti) betegségek okai és kezelési módjai. A betegségek okozói, terjedése, tünetei, kezelése, megelőzése. Fertőző és nem fertőző betegségek fogalma. A védőoltás szerepe, fontossága. Az egészségfogalom; a testi és lelki egészség. Tünetek, nátha, megfázás, orrdugulás, orrfolyás, láz, hőemelkedés, torokfájás, gyógyszer, védőoltás, fertőző és nem fertőző betegségek, vírusok, baktériumok, egészség, testi-, lelki egészség. 
2. Foglalkozásterv: Elsősegély: sebek ellátása, segítség kérése Témakörök: Sebellátó eszközök, ezek lejárati ideje, teendők súlyos sérülés esetén, mentők hívása, kisebb sebek, karcolások, horzsolások ellátása. Mikrobák, sebellátás, sterilitás. Elsősegélynyújtáshoz használt eszközök. Sebtisztítás, fertőtlenítés, kötözés példák súlyos sérülésekre. Teendő súlyosabb sérülés esetén, segítségkérés felnőttől, mentők hívása, baleseti szituáció.

pojekt logo

 

Minden jog fenntartva 2022.