Fejlesztési cél: Megismerje, hogy mi jellemzi a fogait, mi a fogazat szerepe és mit tehet azért, hogy fogait minél tovább egészségesen megőrizze, továbbá a fogmosás helyes technikáját. Tudatosuljon benne, hogy ő maga is tehet a saját egészségéért. A fogorvosi vizsgálat során milyen beavatkozások történhetnek, milyen eszközöket használ a fogorvos. Megismerkedik az alapvető (illem)szabályokkal, amelyeket egy orvosi rendelőben/egészségügyi intézményekben követni kell. A rendszeres és minőségi táplálkozás egészséghez kapcsolódásának megértése. Melyik alapanyagot, nyersanyagot hogy hívnak, hogy az étel miből készül és miért fontos, milyen élettani hatásai vannak. A napi étkezések gyakorisága és összetétele alapjainak megismerése. 
1. Foglalkozásterv: Fogak, már csak egy életük maradt! Témakörök: A fogak önvizsgálata. Fogak megnevezése, egészsége, a fogak szerepe az egészséggel kapcsolatban és a mindennapi életben. Fogalmak tisztázása: fogászat, szájhigiéné, fogváltás, száj és fogápolás. A fogmosás helyes technikája. Mi történik a fogászati rendelésen, milyen eszközöket használ a fogorvos. Hogyan viselkedjen, mint kliens, paciens. 
2. Foglalkozásterv: Mitől növünk, fejlődünk egészségesen? Témakörök: Az ételek, alapanyagok felismerése, megnevezni tudása. A helyes táplálkozás mellett a mozgás és alvás fontossága. Fő alapanyagcsoportok ismerete, melyikhez mi tartozik (pl. gabonák, gabona termékek: pékáruk, kásák). Hazai, helyi, szezonális/évszaknak megfelelő, üvegházi, befőtt, kompót, fagyasztott (mirelit) kifejezések ismerete. Az étel megbecsülése, kapcsolata az egészséghez, melyik étel miért fontos. 
3. Foglalkozásterv: Rend a lelke mindennek! Témakörök: Melyek a fő étkezések és milyen étel javasolt reggelire, kis étkezésekre, ebédre és vacsorára. Táplálkozáskultúra, étkezési szokások formálása. Az asztalterítés alapvető szabályai.

pojekt logo

 

Minden jog fenntartva 2022.